Mirt przyda się w czasie infekcji - zmniejsza przekrwienie dróg oddechowych (głównie oskrzeli i płuc), przeciwdziała tworzeniu się śluzu i gromadzeniu flegmy, zapewnia ulgę w kaszlu. Skutecznie oczyszcza powietrze z niewidocznych, a jednak szkodliwych drobnoustrojów i przynosi orzeźwienie - nie tylko w czasie choroby.
Olejek eteryczny z mirtu stosowany regularnie poprawia wygląd skóry, może być stosowany miejscowo na niedoskonałości lub jako samodzielny element pielęgnacji, który delikatnie napnie naskórek i zmniejszy widoczność zmarszczek. Choć jest bezpieczny, to skoncentrowany preparat i należy pamiętać o odpowiednim rozcieńczeniu produktu.
Mirt wykorzystywany jest najczęściej w celach leczniczych, ale posiada również bardzo ciekawy zapach - jest lekki i świeży, bez trudu można wyczuć kamforowe i zielne nuty, a także zaskakującą słodycz, która nadaje charakteru ekstraktowi. Aromat zwalcza zmęczenie, niepokój i napięcie, dodaje energii i wspiera dobre samopoczucie. Co ciekawe - nie maskuje, a eliminuje nieprzyjemne (i zazwyczaj uciążliwe) zapachy, które mogą zepsuć atmosferę w każdym domu.
Pochodzenie surowca: Mirt naturalnie występuje w basene Morza Śródziemnego, Ameryce Południowej oraz Nowej Zelandii.
INCI: Myrtus Communis Oil
Działanie: oczyszczające, orzeźwiające, uspokojające
Zapach: kamforowy, ziołowy świeży
Kolor: jasnożółty
Nuta: serca
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji
Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: mięta zielona, bergamota, imbir, eukaliptus