Głównym składnikiem olejku jest cytral (nawet 85%), który odpowiada za właściwości przeciwdrobnoustrojowe - doskonale radzi sobie z bakteriami. Wykazuje działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, które z pewnością doceni każdy, kto posiada cerę mieszaną, tłustą czy trądzikową (lub w jakikolwiek sposób problematyczną). Doskonale oczyszcza, tonizuje i reguluje wydzielanie sebum bez nadmiernego wysuszenia skóry.
?Olejek may chang może zmniejszyć nasilenie kaszlu oraz złagodzić objawy lekkich infekcji (jak np. przeziębienie) - przynajmniej te oddechowe - udrożni, odświeży i doda energii. Zastosowany na obolałe mięśnie przyniesie uczucie delikatnego, ale przyjemnego chłodu, złagodzi ból i zniweluje napięcie.
?May chang wykorzystywany w aromaterapii daje wspaniałe efekty - poprawia samopoczucie i nastrój, zwalcza stany depresyjne, dodaje energii. Może być stosowany podczas kąpieli lub masażu, ale sprawdzi się też w czasie inhalacji. May chang wybierany jest często ze względu na swoje walory zapachowe. Warto pamiętać, że nie tylko maskuje, ale i neutralizuje nieprzyjemne wonie.
?Pochodzenie surowca: Roślina pochodzi z basenu Morza Południowochińskiego. Występuje szeroko w wielu miejscach o podobnym klimacie.
?INCI: Litsea Cubeba Fruit Oil
?Działanie: antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwdepresyjne
?Zapach: ostry z pełną gamą aromatów cytrusowych
?Kolor: żółty
?Nuta: serca
?Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze
?Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
?Pasuje do niego olejek: geranium, lawenda, neroli, ylang ylang
?