Olejek sosnowy przeznaczony jest to stosowania zewnętrznego, na przykład w formie wcierek, inhalacji, płukanek i jako dodatek do kosmetyków. Ten świeży olejek eteryczny dodany do parówki z gorącą wodą skutecznie pomoże w leczeniu chorób zatok i oskrzeli.
Nakładany na skórę skutecznie rozgrzeje, rozluźni mięśnie i pobudzi krążenie krwi. Ciekawym pomysłem jest aromatyzowanie ubrań poprzez dodany olejek sosnowy do prania. Nasze rzeczy zyskają świeżego, leśnego zapachu, a przy okazji zostaną dogłębnie oczyszczone. Ta wskazówka może pomóc osobom cierpiącym na problemy skórne i grzybicę. Pranie ubrań z dodatkiem olejku sosnowego pomogą je odkazić i uchronią przed nawrotami choroby.
Olejek sosnowy w formie masażu może być pomocny w walce z cellulitem. Należy pamiętać, że wysoce stężony olejek sosnowy może powodować podrażnienia skóry i błon śluzowych. Nie należy go spożywać, a na skórę poleca się korzystanie z mieszanki olejku eterycznego z olejem nośnikowym. W razie wątpliwości należy zawsze skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Pochodzenie surowca: Sosna zwyczajna wywodzi się z Tyrolu w Austrii. Aktualnie rośnie w północnej części Eurazji. Jest jednym z najszerzej rozpowszechnionych gatunkiem drzew.
INCI: Pinus Sylvestris Leaf Oil
Działanie: antyseptyczne, dezodoryzujące, tonizujące, uspokajające
Zapach: świeży, drzewny, ziemisty, balsamiczny
Kolor: przezroczysty do jasnożółtego
Nuta: głowy
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: cynamon z kory, kamfora, pomarańcza, świerk