Ceny
Oznaczenia
Kod kreskowy
5907678401175
Symbol
OET-POM-10
Logistyka
Jednostka podstawowa
szt.
Waga
0.04 kg
Cechy
Termin ważności:
Opis

Naturalny olejek eteryczny pomarańcza


Olejek eteryczny szałwiowy

Olejek pomarańcza - właściwości

Olejek pomarańczowy, wytłaczany z owocni drzewa pomarańczy chińskiej, od dziesięcioleci znany jest w ziołolecznictwie czy aromaterapii. Jego kompleksowe i wielokierunkowe działanie sprawia, że może nieść ulgę w niejednym schorzeniu czy zredukować stres, a dodany do kąpieli pomoże odprężyć się po ciężkim dniu. Warto bliżej poznać zalety tego olejku eterycznego, zawierającego szereg substancji czynnych - limonen, terpinol, linalol czy cytral to tylko niektóre z nich.

Używanie kropli olejku pomarańczowego do aromaterapii, wcierek czy oliwek do masażu ogólnego lub miejscowego, zaowocuje wieloma korzyściami. Pomoże w problemach z trawieniem, poprawiając apetyt czy ograniczając wzdęcia, a także rozluźni mięśnie i poprawi pracę układu krążenia. Kompleksowo działając na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, kąpiele z użyciem olejku pomarańczowego bądź inhalacje zniwelują stany depresyjne i lękowe, pomogą przy migrenach i nerwobólach, problemach z koncentracją bądź bezsennością. Olejek pomarańczowy podnosi również stopień pewności siebie i jest jednym z najlepszych naturalnych afrodyzjaków. Kąpiele, okłady czy masaże z zastosowaniem olejku pomarańczowego przyniosą ulgę w dolegliwościach kobiecych, zmniejszając np. napięcie przedmiesiączkowe czy ograniczając wahania nastrojów.

Osobną sferą, w której można zaobserwować zbawienne działanie olejku pomarańczowego, jest jego działanie na skórę. Olejki do masażu, wcierki i inne kosmetyki oparte o olejek pomarańczowy, dzięki jego właściwościom antyseptycznym, tonizującym, gojącym czy antyhistaminowym, pomogą zatrzymać świąd i obrzęk związane z ukąszeniami owadów, wspomogą walkę z trądzikiem, przyspieszą zanikanie ran i blizn. Substancje zawarte w olejku w wydatnym stopniu poprawią stan skóry, nadając jej sprężystość i koloryt, a zarazem redukując zmarszczki i powstrzymując ich powstawanie.

Stosując olejek pomarańczowy należy bezwzględnie pamiętać o tym, by unikać ekspozycji na światło słoneczne - szczególnie w przypadku używania olejku na skórę. Jako że olejek ten ma właściwości fototoksyczne, powstaje wówczas ryzyko wystąpienia przebarwień na skórze.

Pochodzenie surowca: Drzewo pomarańczy chińskiej pochodzi z Południowych Chin. Hodowana również w Północno-Wschodnich Indiach i rejonach tropikalnych Ameryki Południowej.

INCI: Citrus Sinensis Peel Oil Expressed

Działanie: antyseptyczne, rozluźniające, uspokajające

Zapach: cytrusowy, słodki

Kolor: żółtopomarańczowy do ciemnopomarańczowego

Nuta: głowy

Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Pasuje do niego olejek: cynamon z kory, goździki, kurkuma, wanilia

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
© SolEx B2B