Popularnym zastosowaniem olejku jest walka z nadmiarem tłuszczu i wody w organizmie. Właśnie dlatego z powodzeniem można stosować olejek grejpfrutowy na cellulit. Ze względu na właściwości pobudzające metabolizm olejek ten wspaniale radzi sobie z rozbijaniem podskórnych złogów tłuszczu, które są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu miękkiego.
Ponadto, detoksykujące działanie substancji znajdujących się w olejku grejpfrutowym pomoże zwalczyć także cellulit wodny, powstający przez kumulowanie się wody i toksyn pod skórą. W tym celu zaleca się regularne masaże miejsc dotkniętych cellulitem z dodatkiem olejku z grejpfruta.
Należy uważać ze stosowaniem olejku grejpfrutowego podczas przyjmowania leków. Grejpfrut jest źródłem substancji chemicznych, które działają na enzymy wątrobowe i mogą powodować spowolnienie rozkładu i neutralizacji przyjmowanych środków leczniczych. Skutkuje to kumulowaniem się leku w organizmie, co może prowadzić do niebezpiecznych powikłań. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania olejku grejpfrutowego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Dzięki temu można bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw grejpfrutowego olejku eterycznego. Olejek eteryczny z grejpfruta jest zazwyczaj wskazany do stosowania zewnętrznego, w formie inhalacji lub bezpośrednio na skórę.
Pochodzenie surowca: Grejpfrut powstał na Barbados z przypadkowego połączenia pomarańczy olbrzymiej, czyli pomelo, z pomarańczą chińską.
INCI: Citrus Paradisi M. Peel Oil Expressed
Działanie: chłodzące, odprężające, poprawiające nastrój
Zapach: słodki, cytrusowy, lekko cierpki
Kolor: żółtawy do jasnopomarańczowego
Nuta: głowy
Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze
Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: bergamota, mięta zielona, palo santo, rozmaryn