Olejek tatarakowy wykazuje właściwości przeciwbakteryjne (zwalcza głównie bakterie tlenowe) i przeciwzapalne. Produkt powoduje przekrwienie skóry i delikatnie rozgrzewa, polecany jest do łagodzenia dolegliwości związanych z chorobą reumatyczną i artretyzmem.
?Odstrasza insekty - może być stosowany w formie sprayu lub punktowo na newralgiczne miejsca. Olejek tatarakowy znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce - nie tylko w specyfikach dedykowanych pielęgnacji skóry, ale i włosów. Wzmacnia cebulki, oczyszcza skalp i przeciwdziała łupieżowi, nadając włosom puszystości i blasku. Ekstrakt można wykorzystać na dwa sposoby - dodając kilka kropel do ulubionego kosmetyku lub w formie płukanki. Nie bez znaczenia jest także ogromna wartość w perfumerii - olejek tatarakowy doskonale utrwala zapach.
?Olejek tatarakowy sprawdzi się w okresach wzmożonego stresu. W czasie leczniczych kąpieli lub masaży doskonale zregeneruje skórę, szczególnie przy stanach zapalnych obejmujących większy obszar. Olejek zapewni kompleksową pielęgnację ciała i umysłu - jednocześnie.
?Pochodzenie surowca: Tatarak zwyczajny pochodzi z Nepalu skąd został zawleczony przez człowieka na wszystkie kontynenty w regiony umiarkowane i subtropikalne.
?INCI:?Acorus Calamus Root Oil
?Działanie:?przeciwreumatyczne, repelencyjne, uspokajające
?Zapach:?głęboki, słodki, ziemisty, przyprawowy
?Kolor:?bezbarwny do jasnożółtego
?Nuta:?serca
?Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli
?Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Nie stosować do aromaterapii - tatarak posiada azaron, który przy inhalacji może wywoływać zawroty głowy i nudności.
?Pasuje do niego olejek: cynamon z liści, majeranek, oregano, paczuli
?