Olejki eteryczne w lecznictwie doceniane są od czasów starożytnych. Ich popularność nie słabnie do dziś. Pozytywnie wpływają na ciało i psychikę, są też doskonałą alternatywą dla syntetycznych odświeżaczy powietrza. Nie tylko najzagorzalsi amatorzy medycyny alternatywnej lubią, gdy otacza ich upajający aromat, stworzony przez samą naturę.
?Każdy z czwórki świątecznych olejków posiada udowodnione naukowo lecznicze właściwości.?Pomarańczowy relaksuje, rozjaśnia umysł, pomaga przy bezsenności, a kąpiel lub masaż z jego udziałem stanowi niezawodny oręż w walce z problemami dermatologicznymi.?Sosnowy rozgrzewa, dezynfekuje drogi oddechowe, świetnie sprawdza się w przypadku rozmaitych infekcji, jak również bólu stawów czy mięśni o podłożu reumatycznym.?Goździkowy jest silnym antyseptykiem, zwalcza bakterie oraz różnego typu wirusy. Jego zdolności przeciwbólowe często wykorzystują stomatolodzy i producenci past do zębów. Ponadto służy jako doskonały straszak na wszelkie insekty - nie znoszą go zwłaszcza komary, kleszcze i mole.?Cynamonowy także działa bakteriobójczo; stosowany w formie inhalacji bądź podczas kąpieli upora się m.in. z objawami grypy. Używa się go także jako remedium na niedyspozycje żołądkowe.
?Na koniec ciekawostka - niektórzy uważają olejki z goździków i cynamonu za skuteczne afrodyzjaki. Wprawdzie pogląd ten dotąd nie został potwierdzony przez naukowców... Ale chyba nie zaszkodzi spróbować? Jak widać, olejki świąteczne przydają się nie tylko od święta.
?Zapach:?ciepły, owocowy, przyprawowy (przypomina zimową herbatę i choinkę, niektórym przypomina zapach coca-coli)
?Zalecana aplikacja:?do masażu, do inhalacji, w dyfuzorze.
?Przeciwwskazania:?Może wywołać podrażnienie skóry. Przed aplikacją należy sprawdzić działanie na małym fragmencie skóry.
?INCI:?Citrus Sinensis Oil, Pinus Sylvestris Oil, Syzygium aromaticum Oil, Cinnamomum verum Oil.
?